Znajdź nas na Facebook
Facebook
Jesteśmy na Google+
Google+
Wsparcie prawnika w sprawach o separację

Kancelaria Prawna w Płocku prowadzi sprawy o separacje małżonków i wynikających z tego praw i obowiązków. Prawnik przygotuje odpowiednie pisma, dzięki czemu Klient jest całkowicie odciążony w kwestiach formalnych.

Separacja to nic innego jak sądowne uregulowanie faktycznego rozłączenia małżonków, ale bez formalnego rozwiązywania małżeństwa. Jest to rozwiązanie przewidziane dla osób, które z jakichś przyczyn nie chcą lub nie mogą pozostawać w związku małżeńskim, ale nie są gotowe na wzięcie rozwodu lub rozwiązanie to traktowane jest jako okres przejściowy, który ma na celu poprawę sytuacji pomiędzy małżonkami. Do otrzymania separacji potrzebne jest udowodnienie przesłanki, że nastąpił rozkład pożycia między małżonkami. Warto podkreślić fakt, że z żądaniem separacji może wystąpić każdy z małżonków, a nie tylko strona „pokrzywdzona”.

Najważniejszym skutkiem separacji jest rozdzielność majątkowa, dzięki której każdy z małżonków może  prowadzić zupełnie odrębne życie, oddzielnie zamieszkiwać, prowadzić odrębne gospodarstwa domowe. W niektórych sytuacjach Sąd może także w wyroku orzekającym separację dokonać podziału majątku wspólnie nabytego w trakcie trwania małżeństwa. Zabezpieczeniem interesów drugiego z małżonków jest fakt, że jeżeli któryś z małżonków zaciągnie zobowiązanie po orzeczeniu przez Sąd separacji, będzie odpowiadał za swoje długi osobiście.

Search

Categories

  • Brak kategorii

Kontakt

Kancelaria Adwokacka
Adwokat Kamil Flatow.

ul. Bohaterów Warszawy 10 lok. 34

02-495 Warszawa
FILIA W PŁOCKU

ul. Piasta Kołodzieja 1 lok. 5
tel. 696-041-453
e-mail: kamilflatow@gmail.com

Kilka słów wstępu

Potrzebny prawnik? Oferujemy Państwu kompleksowe usługi prawne w zakresie prawa karnego, cywilnego, rodzinnego (alimenty, rozwody, separacje), administracyjnego (reprywatyzacja), gospodarczego, handlowego, prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Naszą ofertę kierujemy do osób indywidualnych oraz podmiotów gospodarczych...
» czytaj więcej