Prawnik Płock

Darmowa konsultacja

W godz. 9-17

Zadzwoń:
+48 696 041 453

Usługi prawne
Klient indywidualny

uslugi-prawne-dla-klientow-indywidualnych-plock

Wsparcie prawnika w sprawach o separację

Kancelaria Prawna w Płocku prowadzi sprawy o separacje małżonków i wynikających z tego praw i obowiązków. Prawnik przygotuje odpowiednie pisma, dzięki czemu Klient jest całkowicie odciążony w kwestiach formalnych.

Separacja to nic innego jak sądowne uregulowanie faktycznego rozłączenia małżonków, ale bez formalnego rozwiązywania małżeństwa. Jest to rozwiązanie przewidziane dla osób, które z jakichś przyczyn nie chcą lub nie mogą pozostawać w związku małżeńskim, ale nie są gotowe na wzięcie rozwodu lub rozwiązanie to traktowane jest jako okres przejściowy, który ma na celu poprawę sytuacji pomiędzy małżonkami. Do otrzymania separacji potrzebne jest udowodnienie przesłanki, że nastąpił rozkład pożycia między małżonkami. Warto podkreślić fakt, że z żądaniem separacji może wystąpić każdy z małżonków, a nie tylko strona „pokrzywdzona”.

Najważniejszym skutkiem separacji jest rozdzielność majątkowa, dzięki której każdy z małżonków może prowadzić zupełnie odrębne życie, oddzielnie zamieszkiwać, prowadzić odrębne gospodarstwa domowe. W niektórych sytuacjach Sąd może także w wyroku orzekającym separację dokonać podziału majątku wspólnie nabytego w trakcie trwania małżeństwa. Zabezpieczeniem interesów drugiego z małżonków jest fakt, że jeżeli któryś z małżonków zaciągnie zobowiązanie po orzeczeniu przez Sąd separacji, będzie odpowiadał za swoje długi osobiście.

adwokat cennik

Wycena usług prawniczych

Koszt prowadzenia spraw oraz rodzaj i wysokość wynagrodzenia adwokata uzgadniany jest indywidualnie z każdym Klientem.

Wynagrodzenie za udzielenie porady prawnej bez umowy o stałej współpracy w naszej Kancelarii oscyluje w granicach 150 a 200 PLN.

Zadzwoń

Zależy Ci na czasie zadzwoń!

Pierwsza konsultacja telefoniczna gratis. Jeżeli masz jakiekolwiek pytania zadzwoń!

Napisz

Opisz nam swoją sprawę

Opisując wcześniej sprawę łatwiej nam będzie się do niej odnieść podczas rozmowy.